Özel Arama

En temel 7 egzersiz hareketi- Resimli

Bu egzersiz hareketleri fevkalade faydalı ister evde deneyin ister spor salonunda. Teknikler doğru şekilde uygulandığında sizi güvenli ve etkili şekilde forma sokar. Resimleri incelemeyi ihmal etmeyin. Yanlız 40 yaş üstü iseniz ve sağlık probleminiz varsa doktorunuza danışmayı unutmayın.

1. Yürümek: Neden, çünkü heryerde yapabilirsiniz.

Nasıl: Yeni başlayanlar 5-10 dakika ile başlamalı ve kademe kademe yarım saate çıkmalı. Hızınızı (veya bantta eğiminizi) artırmadan önce süreyi uzatmaya bakın.

2. Koşmak: Kalbinizi çalıştırması ile daha çok kalori yakmaya ve kilo vermeye yardımcı olur. Ancak çalışmalarınızı dar bir zamana yoğunlaştırmak yerine zamana yayın.

Nasıl: Bir iki dakika tempoyu artırın, sonra 2-10 dakika düşük tutun. Bu süre ne kadar zamanda tekrar eski gücünüze geldiğinize bağlıdır.

3. Çömelmek: Çömelmek birkaç kas grubunu aynı anda çalıştırır.

Nasıl: Ayaklarınızı omzunuz açıklığında ayırın ve sırtınız düz olsun. Dizlerinizi ve kalçanızı sandalyeye oturacakmış gibi alçaltın. Kendinizi geliştirmek isterseniz gerçek bir sandalye ile çalışın. Önce oturup kalkın, sonra ise oturmaya çok yaklaşın ancak oturmayın. Böylece sandalyesiz çalışacak duruma gelene kadar kendinizi geliştirin.

4. Hamle harekatı: Alttaki önemli kas grublarının çoğunu çalıştırır. Ayrıca dengenizi geliştirirsiniz.

Nasıl: Öne doğru büyük bir adım atın, omurganızı dik tutun. Ön dizinizi 90 derece bükün. Ağırlığınızı arkadaki ayak parmaklarına verin ve arkadaki diziniz zemine yanaşssın ancak değmesin. Eğer kendinizi daha da zorlamak isterseniz sadece öne değil, geriye ve iki tarafta dışa doğru da bu hareketi deneyin.

5. Şınav: Göğüs, omuz, kol arkası kası ve bazı diğer ana kasları çalıştırır.

Nasıl: Aşağı doğru bakın, kolları omuz açıklığından biraz fazla yana koyun. Dizlerinizi ve ayak parmaklarınızı yere koyun, böylece vücudunuz bir çizgiye benzemeli. Karın kaslarınızı ve arka kasları çalıştırarak dirseğinizi bükün ve vücudunuzun şeklini bozmadan alçalın.

Çok kolay veya çok zor geliyorsa: Ayaklarınızı hafif bir yükseltiye koyarak vücut ağırlığının bir kısmından kurtulabilirsiniz. Daha zor isterseniz ayaklarınızı daha yüksekçe bir yere koyabilirsiniz.

6. Mekik- Birinci yöntem: Yere uzanın, kollarınız ile kafanızı destekleyin. Karın kaslarınızı çalıştırın ve önce kafanızı, sonra boyun, omuz ve sırtın üst kısmını kaldırın.
İkinci Yöntem: Bu yöntemde ayaklarınızı yukarı kaldırın ve dizinizi bükün. Bu sayede sırt ağrısı ihtimali azalır, kalça kası da çalışabilir. İki metotta da boynunuzu omurganız ile hizalı tutun. Çenenizi öne getirmeyin. Nefesinizi tutmayın. Göğüs ve omzunuzu açık tutun, dirsekleriniz görüşünüzü kapatmasın.

7. Eğilme hareketi: Yukarı taraftaki önemli kas gruplarını (örneğin pazu) çalıştırır. Ayaklarınızı omuz açıklığında tutun, dizlerinizi bükün, öne doğru kalçadan eğilin, karın kaslarınızı çalıştırın, omurgadan destek alın. Ağırlıkları omzun aşağısında tutun, eller omuz açıklığında olmalı. Dirsekleri esnetin ve iki kolu vücuda doğru kaldırın. Duraksayın ve yavaşça ellerinizi eski pozisyonuna getirin. Yeni başlayanlar önce ağırlıksız denemelilerdir. Ayakta yapmakta zorlanırsanız oturarak da deneyebilirsiniz.

En temel 7 egzersiz hareketi- Resimli konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Konu: En temel 7 egzersiz hareketi- Resimli Bölüm: Egzersiz

Yoruma kapalı.