Özel Arama

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , .

Ankara Buz pateni Sarayı ve Pisti Belpa, Kurtuluş, Optimum ve Acity AVM

Ankara’da buz pateni meraklıları için Belpa, Kurtuluş, Optimum ve Acity AVM’lerde yer alan buz pistleri hakkında bilgileri burada bulabilirsiniz. Ayrıca buz pateni kursu ve iletişim, adres bilgileri de incelenen diğer hususlar.
ankara buz pateni sarayi bahcelievler


Türkiye’de de buz patenine gösterilen ilgi giderek artmakta. Buz pateninin görsel zenginliği ve hareketlerdeki estetik özellikle gençleri buz patenine çekmekte. Peki Ankara’da nerelerde buz pisti var? Kaymak isteyenlere nerelere başvurmalı?

Ankara’daki ve ülkemizdeki olimpik standartlardaki ilk buz pisti olan Belpa Buz Pateni Sarayı Bahçelievler’de yer almakta. 1989′dan bu yana Ankara Gençlik ve Spor Müdürlüğünce işletilen tesis yarışmalarda, buz hokeyi müsabakalarında ve kulüp antremanları (Odtü buz sporları, Ankara üniversitesi kulübü, vs.) yanında halka açık saatlere de sahip. 1000 kişilik seyirci kapasitesine sahip Belpa Buz Sarayından 40 dakikadan oluşan seanslarda istifade edebilirsiniz. Haftasonu için öğleden sonra, hafta içi saat 15:30′a kadar halka açık olan Ankara Buz pateni sarayı seans ücreti 7,5 TL’den başlamakta ve hafta sonu farklılık arz etmekte. Özel ders alarak paten kursuna katılabilirsiniz. En güncel seans saatleri için iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Ankara Belpa Buz pateni Sarayı iletişim bilgileri: (belpabuzpateni.com)
Adres : Akdeniz Cad. No: 57 Bahçelievler / Çankaya- Ankara
Telefon numarası : 0312 223 35 13

Alışveriş merkezleri buz pateni sevenler için ayrı bir çığır açmış durumda. Örneğin Optimum AVM (tel: 312 281 05 81 veya funonice.net) ve Acity Outlet (tel: 397 02 00-kapalı veya açık olabilir) içinde yer alan buz pisti, çocuk-genç pek çok kişinin ilgisini çekmekte. Ebeveynler AVM’lerde alışveriş yaparken çocukların buz pateni kursuna katılması mümkün. Optimum buz pateni ücreti 10 TL civarındadır, kurs ücreti ise yarım saat için 20 TL’dir. Aylık kurs, yıllık üyelik gibi olanaklar da mevcut. Daha detaylı bilgi için ilgili yerlere müracaat edebilirsiniz.

Vedat Dalokay Nikah Salonu yakınında yer alan Kurtuluş Atatürk Buz pateni pisti aynı zamanda futbol ve paintballdan oluşan bir spor tesisine bağlı. Kurtuluş parkı içindeki buz pateni sahası Ankara’lılardan yoğun ilgi görmekte.

Kurtuluş buz pateni iletişim bilgileri:
Adres: Kurtuluş Parkı içi- Topraklık/Kurtuluş, Çankaya, Ankara
Telefon: 0 312 431 92 03 – 431 92 02

Çankaya Belediyesi tarafından 2013 sonunda hizmete açılan Lozanpark buz pisti de ilginizi çekebilir.

Ankara Buz pateni Sarayı ve Pisti Belpa, Kurtuluş, Optimum ve Acity AVM konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Konu: Ankara Buz pateni Sarayı ve Pisti Belpa, Kurtuluş, Optimum ve Acity AVM Bölüm: Genel

2 Yorum: "Ankara Buz pateni Sarayı ve Pisti Belpa, Kurtuluş, Optimum ve Acity AVM"

  1. gökçe diyor ki:

    seansları ?

  2. tuğçe diyor ki:

    yazdayız , kapalı olma gibi durumu olabilir mi ?