Özel Arama

Etiketler: , , , , , , , , , .

TT Arena nasıl gidilir, Türk Telekom Arena nerede?, TT Arena ulaşım

Galatasaray futbol kulubünün yeni mekanı TT Arena nerede ve TT Arena nasıl gidilir bu yazımızın konusu. Galatasaray resmi sitesinden alınan aşağıdaki yazı bu konuda sizi bilgilendirecektir.
turk telekom arena nerede nasil gidilir ulasim


Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’ya Ulaşım

Ali Sami Yen Stadı’nda veda eden Galatasaray, 15 Ocak’ta yeni stadına kavuşuyor. Galatasaray – Ajax maçıyla açılacak Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena ile ilgili herkesin altını çizdiği ve dikkat çektiği konu ise stada ulaşım. TT Arena’ya nasıl gidilir?

Galatasaray’ın yeni stadyumuna sevenleri nasıl gidecek? TT arena nerede? İçeri nasıl girecek?

Galatasaray Spor Kulübü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu konuda ortak çalışmalar yaparak, alternatifli güzergahlar ve ulaşım araçları belirledi. İETT otobüsleriyle ve otopark giriş kartı sahiplerinin özel otolarıyla gelebileceği stada, en kolay ulaşım metro ile yapılacak.

1. TT Arena nasıl gidilir?- METROYLA ULAŞIM

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’ya en kolay ulaşım metro ile sağlanacak.
Hacıosman – İTÜ Ayazağa hattı ve Taksim – Sanayi hattındaki metro istasyonlarından binecek olan biletli seyirciler, Sanayi durağında inerek Sanayi-Seyrantepe mekik seferini yapan metro trenlere aktarma yapacak ve Sanayi’den 2 dakikalık yolculukla Seyrantepe metro istasyonuna ulaşacak. Seyrantepe metro istasyonu saat 12:00 itibarı ile açılacak olup, Seyrantepe Metro istasyonuna ulaşan izleyiciler tünellerden geçerek stada ulaşacaklar. Metro ile gelen izleyiciler biletlerine göre Doğu, Batı, Pegasus ve Güney tribünlerindeki turnikelere giderek stada giriş yapacaklar.

2. TT Arena nasıl gidilir?- OTOBÜSLE ULAŞIM

İETT, bileti olan taraftarlar için İstanbul’un Avrupa ve Asya yakasından 3 noktadan Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’ya özel seferler düzenledi. Taraftarlar Avrupa’da 2, Asya’da 1 olmak üzere toplam 3 noktadan toplu halde götürülecek.

A) Birinci Buluşma Noktası:
Avrupa Yakası’nda Beylikdüzü-Avcılar-Başakşehir-Küçükçekmece-Büyükçekmece-Bakırköy ve Esenler duraklarından Esenkent-Bahçeşehir İETT hareket amirliği noktasında ulaşan taraftarlar saat 11.45 ile 16.00 arasında yapılacak İETT otobüs seferleriyle stada götürülecek ve Cendere yolu girişinde indirilecek.

B) İkinci Buluşma Noktası:
Avrupa Yakası’ndan bir diğer hareket noktası da Mecidiyeköy Ali Sami Yen Stadı’nın arkasında bulunan otobüs durakları olacak. Burada toplanan taraftarlar saat 11.45 ile 16.00 arasında yapılacak İETT otobüs seferleriyle stada taşınacak.

C) Üçüncü Buluşma Noktası:
Anadolu Yakası’ndan gelecek taraftarları içinse toplanma noktası Ümraniye – Tepeüstü olacak. Buradaki taraftarlar da saat 11.45 ile 16.00 arasında yapılacak İETT seferleri ile stada götürülecek.

3. TT Arena nasıl gidilir? ÖZEL OTOYLA ULAŞIM

Sadece otopark giriş kartı tahsis edilen taraftarlar Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’ya giriş yapabilecek. Otopark giriş kartı olmayan seyirciler stada alınmayacak.
Otopark giriş kartı tahsis edilen özel araçlar, TEM yolunu kullanarak stada ulaşabilecek. Stat otopark alanları saat 13.00’te, stat kapılarıysa saat 14.00’te açılacak. Otopark giriş kartı olmayanlar araçlarıyla stada kesinlikle giriş yapamayacak ve saat 17.00’de otopark alanları kapatılacak.

4. DİVAN ÜYELERİNE ÖZEL OTOBÜS

Sadece Divan Kurulu Üyeleri için Galatasaray Spor Kulübü özel otobüslerle özel seferler düzenleyecek.

Ali Sami Yen Stadı’nın önünden saat 15.00-16.00 arasında kalkacak özel otobüsler sadece Divan Kurulu Üyeleri’nin kullanabileceği seferler olacak. Buradan alınan divan üyeleri statta özel otobüslerin indirme peronunda bırakılacak ve maç çıkışında yine aynı yerden alınarak Ali Sami Yen Stadı’na götürülecek.

5. DÖNÜŞ YOLU

Açılış maçının ardından Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’dan metro ve İETT otobüsleriyle dönülebilecek.

Karşılaşma çıkışında metroyu kullanacak olan taraftar saat 02:00’ye kadar tünellerden geçerek aktarmasız , direkt seferlerle yolculuk edebilecek.

İETT otobüsleri ile stattan ayrılacak seyirciler, Başakşehir – Esenkent istikameti için stadın Batı tarafındaki Cendere yoluna iniş yaparak, Mecidiyeköy İETT durağı ve Ümraniye- Tepeüstü durakları istikametine gidecekler ise TEM üstünde bulunan Seyrantepe Köprüsü üzerinden stattan ayrılabilecek.

6. ÖNEMLİ UYARI

Maç günü bilet satışı kesinlikle yapılmayacak, çocuk dahil biletsiz hiçbir seyirci stada alınmayacaktır.

Rakamlarla TT Arena stadyumu:
İzleyici Seyirci Kapasitesi: 52650 kişi
Maliyeti:160 milyon euro
İnşaat süresi:13 Aralık 2007- Ocak 2011

Cem Yılmaz TT Arena reklam filmi: Aşağıda yüksek kalitede Cem Yılmaz Türk Telekom Arena reklam filmini bulabilirsiniz. Akustiği, seyirci kapasitesi, alttan ısıtması (böbreklere iyi gelen), gönüllere giren Türk Telekom markası, aslan yattığı yerden belli olur vs. gibi vurgularla tanıtılan TT Arena stadyumu reklamını izlemek için:

TT Arena Kroki, TT Arena Harita arayanlara:

TT Arena nasıl gidilir, Türk Telekom Arena nerede?, TT Arena ulaşım konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Konu: TT Arena nasıl gidilir, Türk Telekom Arena nerede?, TT Arena ulaşım Bölüm: Genel

Bir Yorum Var: "TT Arena nasıl gidilir, Türk Telekom Arena nerede?, TT Arena ulaşım"

  1. alev bayrakcı diyor ki:

    merhaba….. kızım çok koyu bi galatasarayl taraftarı ayın 18 yapılacak olan maca kızımı ğetirmek istiyorum ama istanbula hiç gelmedim.bana acık bi adres bildirirseniz cok memnun olurum.Ankaradan gelicez. Teşkekkür ederim