Özel Arama

Etiketler: , , .

Ankara Arena Spor Salonu -Nerede, Adres, Harita

Ankara Arena Spor Salonu konusunda, nerede, adresi ve yeri, harita, ulaşım ve iletişim bilgileri, nasıl gidilir gibi temel soruları yanıtlamaya gayret edeceğiz.
ankara arena spor salonu


Ankara Arena Spor Salonu 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası nedeni ile inşa edilen bu modern şeffaf tasarımlı tesis, Türkiye’nin üçüncü en büyük spor salonudur. 47 milyon TL’ye mal olan tesis 10 ay gibi kısa bir sürede inşa edildi. 11 bin seyirci kapasiteli spor salonunda hakem ve sporcular için soyunma odaları, idari otisler, ısınma salonu, basın merkezi ve çalışma odaları, protokol ve VIP özel odaları, kafeterya, büfeler, restoran ve mağazalar bulunmakta. Çok amaçlı spor salonu konsepti ile Ankara’nın en gözde spor mekanı olması beklenen tesiste Basketbol dışında ayrıca Voleybol, Tenis, Buz Hokeyi ve Boks gibi spor branşlarının organizasyonları da düzenleniyor. Ayrıca kongre ve konser gibi bir çok sosyal faaliyetin Ankara Arena’da düzenlenmesi bekleniyor. Tesis engelli ve özürlü vatandaşlarımız için de pek çok kolaylık barındırmakta (yürüyen merdivenler, özel tuvaletler ve araç park kolaylığı gibi).

Ankara Arena Spor Salonu nerede?
Ankara Arena Spor Salonu Ulus’ta Tren Garı karşısında, Paraşüt atlama kulesi ve Kore Anıtı yanındadır. 19 Mayıs Stadyumu ve Gençlik Parkı da Arena Spor Salonuna komşudur.
Adres: Gar Meydanı, Ulus, Altındağ ilçesi, Ankara- harita incelenebilir:
Harita:
Ankara Arena Spor Salonu haritası için buraya tıklayınız.

Ankara Arena Spor Salonuna nasıl gidilir?
Spor salonuna gitmenin en kolay yolu Ankara Metrosu Ulus istasyonunu kullanmaktadır. Diğer alternatif ulaşım yolları, Sıhhiye köprüsü üzerinden kalkıp Gar’dan geçen otobüs ve dolmuşlardır.

Ankara Arena’da Otopark imkanı var mı?
Tesiste yaklaşık yarısı kapalı olmak üzere 900 araçlık park yeri mevcuttur. Ayrıca Gençlik parkı tarafından oldukça sınırlı sayıda araç parkı imkanı bulunmaktadır. Spor salonunun yoğun trafiğe yakın bir kavşakta bulunduğu düşünülerek özel araçla seyahatlerin asgari düzeyde tutulmasını ve toplu taşıma ile yaya yolu kullanımını tavsiye ediyoruz.
Güncelleme (21 Ağustos 2010): Türkiye’nin de içinde bulunduğu C grubu maçları Arena Spor Salonunda yapılacak. Spor salonu şampiyonadan sonra Türk Telekom’un müsabakalarına ev sahipliği yapacak. Ayrıca Efes Cup, Ankara Arena Spor Salonunda düzenlenecek.
Güncelleme (25 Ağustos 2010): Ankara Arena Spor Salonu adı Ankara Spor Salonu olarak değiştirilmiş durumda. Sponsor belirlenmesi ardından ismine son şekli verilmesi müteakip biz de yazımızı güncelleyeceğiz.

Ankara Arena Spor Salonu -Nerede, Adres, Harita konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Konu: Ankara Arena Spor Salonu -Nerede, Adres, Harita Bölüm: Ankara Spor Salonları

Bir Yorum Var: "Ankara Arena Spor Salonu -Nerede, Adres, Harita"

  1. ilyas uryan diyor ki:

    7. 8 mayıs tarihlerinde düzenlenen satranç turnuvası için Ankara arenana bulundum.her şeyi düşünmüssünüz tebrik ederim.Ama yüzde 99 u müslüman olan (en azından öyle söyleniyor) bir ülkenin başkentine yapmış oldugunuz hele bilmem kaç bin kişilik spor salonuna ufacık bır mesciti yapacak yer bulamamışsınız sizlere yakıştıramadım Ankara arenanın işletmesinin ankara büyükşehir beediyesinde oldugunu söyledler.ben buna hiç inanmadım .Sayın gökçek böyle bir hata yapmaz dedim.gardaki 9 10 m2 yere insanları mahküm ettinizya size ne söyleyim bilemiyorum Allah size gönlünüze göre versin