Özel Arama

Etiketler: , , .

İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu (Abdi İpekçi Arena) -Nerede, Adres, Harita

İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu Spor Salonu konusunda, nerede, adresi ve yeri, harita, ulaşım ve iletişim bilgileri, nasıl gidilir gibi temel soruları yanıtlamaya gayret edeceğiz.
abdi ipekci spor salonu


Türkiye’nin bu güne kadarki en önemli basketbol organizasyonlarının gerçekleştirildiği Abdi İpekçi Spor Salonu inşaatına 1979 yılında başlandı ancak tesis on yıl sonra bitirilebildi. Harlem takımının gösterisiyle açılan ve ilk ev sahipliğini 89-90 yıllarında Türkiye Basketbol Ligi takımlarına yapan salon Türkiye’nin en çok bilinen basketbol salonu olma ünvanını korumakta. Banliyö treni ile ulaşım imkanına sahip olan Abdi İpekçi spor salonu kapasitesi 12.500 kişidir.

İçerisinde dört soyunma odası, dört yönlü ve göstergeli skorbord, dört ayrı bölümde seyirci tuvaleti, basın merkezi, çok amaçlı kullanılan iki adet büyük salon, VIP salonlar, dört adet hakem ve gözlemci odası bulunmakta. Adını öldürülen gazeteci ve insan hakları savunucusu Abdi İpekçi’ den alan salon Euro Basket 2001 ve 2004 Eurovision Şarkı Yarışması’na ve çok çeşitli konserlere de ev sahipliği yaptı. Abdi İpekçi Spor Salonu Efes Pilsen, Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Cate Crown gibi Beko Basketbol Ligi takımlarına ev sahipliği yapmakta. 2001 yılında Avrupa Basketbol şampiyonasına ev sahipliği yapmış olan Abdi İpekçi Arena yeniden tasarlanmış iç yapısı ile daha modern bir tesis haline geldi. Tesiste 1,500 araçlık otopark yer almakta
Abdi İpekçi Arena Nerede: İstanbul’da Zeytinburnu ilçesinde yer alan Abdi İpekçi Arena, Atatürk Havalimanı’na 12 km mesafede yer almakta.
Abdi İpekçi Adres: Kazlıçeşme Mh., 10. Yıl Caddesi, Zeytinburnu 34020 İstanbul, harita için tıklayınız.

Abdi İpekçi Telefon: 0212 665 8647
Abdi İpekçi GPS koordinatları: 40.9968645998814 ,28.91951322555542

Abdi İpekçi Arena’ya Nasıl gidilir?, Abdi İpekçi Spor Salonuna nasıl gidilir? Banliyö hattı ile, yedikule minibüsleri ile, Ali Sami Yen’den 93M, Eminönü’den 93′e,Taksim’den 93T yazan otobüslerle, 93C Zeytinburnu – Beyazıt ve 93M Zeytinburnu – Mecidiyeköy otobüsleri ile, metrobüs Zeytinburnu istasyonundan minibüs ile
Güncelleme (20 Ağustos 2010): Dünya Basketbol Şampiyonası grup maçlarında B grubu takımlarından Brezilya, Hırvatistan, İran, Slovenya, Tunus ve ABD maçlarını Abdi İpekçi Spor Salonunda yapacak.
Güncelleme (1 Eylül 2010): Kasım ayında World Wrestling Entertainment (Dünya Güreş Eğlencesi) şirketi SmackDown şovuna Abi İpekçi Arena’da yapılacaktır.

İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu (Abdi İpekçi Arena) -Nerede, Adres, Harita konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Konu: İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu (Abdi İpekçi Arena) -Nerede, Adres, Harita Bölüm: İstanbul Spor Salonları

2 Yorum: "İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu (Abdi İpekçi Arena) -Nerede, Adres, Harita"

  1. tuba diyor ki:

    bagcılar/göztepe trafından tek seferle gelebiilrmyim ? minibüs otobüz farketemz?

  2. kartal diyor ki:

    arkadaşlar kısaca cevizlibağ metrobüs durağında inin ki metro da aynı yerde indiriyor orada iner inmez minibüsler var hemen indiğiniz gibi kırmızı tabelalılarda abdi ipekçi yazar ki zaten binerken siz yinede sorun tam önünde indiriyorlar geceleri ıssız olduğu konusu doğrudur ama zaten maç olduğunu bilen minibüsçüler kapıda kuyruk oluyorlar ve bir tanesine atlayıp metrobüs durağına gidebiliyorsunuz ki genelde herkes metrobüse gideceğinden bu işlem basitleşir diyelim ben para vermek istemiyorum hemde yürümüş olurum diyorsanız giderken indiğiniz metrobüs durağında cadde tarafından ileri doğru 400-500 metre yürüyüp sura doğru gidin sur var surun önünde de otobüsler var oraya kadar gidip yorulursanız veya vazgeçerseniz de oradan da binebilirsiniz :) diyelim vazgeçmediniz o zaman o otobüslerin indiği yöne doğru yada oradaki suru takip edin sur baya bir uzun surun sonuna kadar dümdüz takip edin dümdüz sadece suru takip edin aşağı doğru inin zaten yol kenarında göreceksiniz staddan 100 metre kadar sonra da sur bitiyor zaten alternatif olarak da dönüş yolu için o dediğim staddan 100 metre sonra sur bitiyor o bittiği yerden sağ tarafa dönüp 10-15 dakikalık yürüyüşten sonra olivium tarafından otobüsleri görebilirsiniz ki binmek istemediğiniz için yürüdünüz o otobüslerin yanından aşağı yürüyün sal gitsin aşağı :) zaten e5 in ne tarafta olduğunu biliyorsunuz gökdelenlere bakın o tarafa doğru yürüyün işte hiç bilmeyenler böyle yapsın en olmadı abi ben kaybolurum yada boşver bin gitsin diyenler 1 tl 70 kuruş ile binip gidebilirler