Özel Arama

Etiketler: , , , .

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu -Nerede, Adres, Harita

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu hakkında hazırladığımız bu yazıda Sinan Erdem Spor Salonu nerede, Sinan Erdem Spor Salonu adres ve Sinan Erdem Spor Salonu Harita konularını işlemekteyiz.


İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu konusunda, nerede, adresi ve yeri, harita, ulaşım ve iletişim bilgileri, nasıl gidilir gibi temel soruları yanıtlamaya gayret edeceğiz.
Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın ise 3′üncü en büyük seyirci kapasitesine sahip olan Sinan Erdem Spor Salonu ismini Eski Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi başkanı merhum Sinan Erdem’den almakta. Yapımı 2010 yılında tamamlanan tesis oldukça modern bir tasarım ve dizayna sahip. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devretmesi ile inşaatı bitirilen tesis İstanbul’da Ataköy Olimpik Spor Kompleksi içerisinde yer almakta. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası münasebetiyle inşa edilen ve şampiyona için her türlü imkanın bulunduğu salon, toplamda 73.400 metrekare bir alan üzerine kurulu. Salonun tribün koltukları, pota ekipmanları ve oyun alanı parkesi şampiyonaya özel hazırlanmış. 15.500 seyirci kapasiteli Spor Salonu’nda 120 metrekarelik videoboard ekranlar, 10 sporcu soyunma odası, 34 VIP suit, cafeler, restoranlar, dinlenme odaları, engelli asansörleri ve platformlar ve fitness merkezi bulunuyor. Sinan Erdem Çok Amaçlı Spor Salonu 1.200 araçlık otoparka sahip.

Sinan Erdem Spor Salonu- Adres:
Ataköy Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi içi, Bakırköy, 34147 Zuhuratbaba, İstanbul
Sinan Erdem Spor Salonu Nasıl gidilir- Ulaşım: üsküdardan metrobüsle şirinevler (ataköy) durağında yürüme mesafesinde. Veya Üsküdar’dan Eminönü’ne, oradan da tren kullanarak veya üsküdar-kadiköy-deniz otobüsü ile bakirkoy üzerinden .
Sinan Erdem Spor Salonu- Telefon numarası- iletişim:
Sinan Erdem Harita:
Sinan Erdem Spor Salonu haritası için buraya tıklayınız.

GPS Navigasyon koordinatları: 40.987881882896524 ,28.853857331917272

Güncelleme: (20 Ağustos 2010): Dünya Basketbol Şampiyonasına ev sahipliği yapan Sinan Erdem Spor Salonu’nda çeyrek final, yarı final ve final maçlarının yapılacak. Basketbol severlere çeyrek final, yarı final, ve final maçlarıyla kıyasıya rekabetin olduğu heyecan dolu anlar yaşatacak olan Spor Salonu, 2012 yılında da Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na ve Dünya Kapalı Atletizm Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacak.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu -Nerede, Adres, Harita konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Konu: İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu -Nerede, Adres, Harita Bölüm: İstanbul Spor Salonları

Yoruma kapalı.