Özel Arama

Etiketler: , , , .

Ankara Yüzme Kursları nerelerde var, Ücretler, Kayıt

Yaz ayları ve okulların tatil vakti yüzme kurslarına olan talebi artırmakta. Peki Ankara Yüzme Kursları nerelerde var, yüzme kursu ücretleri ne düzeyde, nasıl kayıt olunur? Sporvakti.net olarak Ankara yüzme kursları konusunda özet bilgiler sunmak istiyoruz.
ankara yuzme kursu


Ankara’da yüzme kursuna gitmek isteyenler için yapılabilecek en anlamlı iş en yakındaki yüzme havuzunu tespit ederek iletişim kurmak. Pek çok yüzme havuzu talebin had safhaya çıktığı yaz döneminde gruplar halinde yüzme kursu açmakta. Genel olarak gördüğümüz 6 yaş ve üzeri çocuklar için yüzme kursuna kayıt imkanı bulunmakta. Dileyen yetişkinler için de yüzme kurslarının mevcut olduğunu hatırlatalım. Takriben 15 saat süren yüzme kursları 2-4 haftaya yayılan bir zamana yayılmakta. Yüzme nasıl öğrenilir diyorsanız ve yüzme kursunda nelerle karşılaşacağını merak ediyorsanız buraya bakabilirsiniz.

Peki Ankara’da nerelerde yüzme kursları var? Kısaca özetleyelim. Keçiören tarafında oturanlar için Keçiören Belediyesi Etlik Yüzme havuzu uygun bir tercih olabilir. Ancak sınırlı kontenjanların bulunduğunu belirtelim.

Yenimahalle, Demetevler ve Batıkent için Batıkent Sabancı Yüzme havuzu yakın bir alternatif. Yenimahalle Belediyesince işletilen yüzme havuzuna metro ile ulaşmak mümkün.

Yüzmeyi öğrenmek ve ilerde profesyonel bir yüzücü olmayı düşleyenlere yüzme kulüpleri ile irtibata geçmelerini önerebiliriz. Anıttepe Yüzme havuzu yüzme kulüplerinin sıklıkla çalıştığı bir ortam sunmakta.

Üniversitelerdeki yüzme havuzları da size uygun bir alternatif olabilir. Örneğin ODTÜ açık ve kapalı yüzme havuzu, Gazi üniversitesi yüzme havuzu veya Ankara Üniversitesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu.

Etimesgut Belediyesince işletilen Etimesgut Yarı olimpik yüzme havuzunda da yüzme kursları düzenleniyor. 50 TL civarındaki yüzme kursu ücretleri kayıt esnasında tahsil edilmekte. Sağlık raporu ve üyelik formlarının doldurulması da gerekiyor. Eryaman, Elvankent ve Etimesgut civarı için uygun bir seçim olabilir.

Sincan’lılar ise Sincan Aile Yaşam Merkezi Yüzme Havuzunu tercih edebilir. Keçiören’de yer alan Altınpark Yüzme havuzunda yüzme kursları tertip edilmekte. Ancak en güncel durum için iletişime geçmelisiniz.

Esenboğa Melikşah Yüzme Havuzu, 19 Mayıs Ziya Ozan Yüzme Havuzu ile Kızılcahamam’da tatil geçirmek isteyenlere Kızılcahamam yüzme havuzu da önerilebilir. Yüzmeyi hoş bir eğlenceye çevirmek isteyenler için ise Ankara’daki aquapark‘ları da hatırlatalım.

Başta da dediğimiz gibi Ankara’da yüzme kursları hakkında en kolay bilgi ilgili havuza telefon açılarak elde edilebilir. Herkese iyi eğlenceler…

Ankara Yüzme Kursları nerelerde var, Ücretler, Kayıt konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Konu: Ankara Yüzme Kursları nerelerde var, Ücretler, Kayıt Bölüm: Yüzme

Yoruma kapalı.